Warsaw Oldtimer Show – Pierwsza wystawa Stacji Klasyki

20 maja 2018

Pierwsza wystawa Stacji Klasyki

Początek sezonu zazwyczaj oznacza pierwsze targi i wystawy poświęcone Motoryzacji Klasycznej. Nie inaczej jest w Warszawie. W pierwszych miesiącach naszej działalności, i nawet jeszcze przed oficjalnym otwarciem, naszym głównym celem jest bycie obecnym z okazji dużych wydarzeń związanych z motoryzacją klasyczną w Polsce. Wystawa Warsaw Oldtimer Show się nięwątpliwie do takich zalicza – nasza pierwsza wystawa i nasze pierwsze stoisko okazała się być ciekawym doświadczeniem. Główna część naszego stoiska była bardzo narodowa w barwach, bowiem zadecydowaliśmy wystawić dwa białe oraz dwa czerwone samochody. Mercedesa-Benz 560SL w oryginalnym lakierze, Porsche 911 Carrera kabriolet, BMW M6 E24 w fantastycznym czerwonym Zinnoberrot, oraz Porsche 912 z 1966 roku. Oprócz tego na stoisku towarzyszyła im karoseria naszej Lancii Flavii w trakcie renowacji oraz Chevrolet Corvette C3.

Największym zainteresowaniem cieszyła się niewątpliwie czerwone auta – wyjątkowość BMW M6 nie leżała tylko w kolorze. Mimo przebiegu 120 000 mil auto wygląda jakby dwa lata temu wyjechało z fabryki a jego przeszłość – było częścią kolekcji BMW jednego z kalifornijskich dealerów bawarskiej marki – także wzbudzała zachwyt odwiedzających. Zainteresowanie 912 było porównywalne, jednak Porsche z lat 60 mocno przyciągają uwagę, tym bardziej w tak ciekawym kolorze jak Polo Red.

Porsche

Wielu odwiedzających było pod bardzo pozytywnym wrażeniem naszego stoiska – jego wygląd, przestrzenność i rozplanowanie było ich zdaniem przypominało wystawy samochodów klasycznych u naszych sąsiadów zza zachodniej granicy – cieszymy się, że trud i wysiłek zaprezentowania pod najlepszym kątem naszych samochodów jest tak dobrze odbierane przez naszych gości, za co chcielibyśmy im bardzo podziękować. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach motoryzacyjnych w tym roku.