Renowacja

Odbudowa klasycznych aut to pracochłonny oraz skomplikowany proces. Dlatego warto go powierzyć w ręce specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Warsztat Stacji Klasyki z powodzeniem przeprowadzi Państwa przez proces renowacji.

Prace rozpoczynają się od demontażu pojazdu oraz inwentaryzacji części. Na tym etapie zapadają kluczowe decyzje na temat technologii naprawy, a także tego które elementy nadają się do naprawy, a które do wymiany. Karoseria w zależności od stanu jest poddawana chemicznemu czyszczeniu oraz zabezpieczeniu metodą KTL, bądź czyszczeniu poprzez sodowanie. Następnie auto trafia na blacharnię, gdzie nadwozie jest naprawiane i przygotowywane do lakierowania.

Warsztat mechaniczny zajmuje się remontem silnika oraz zawieszenia, a wszelkie chromowane oraz drewniane elementy są poddawane renowacji w współpracujących z nami pracowniach. Na miejscu operuje zakład tapicerski, który dba o perfekcyjną odnowę wnętrza. Po dokonaniu wszystkich wyżej opisanych prac rozpoczynamy montaż pojazdu. Na miejsce trafia układ elektryczny, napędowy oraz zawieszenie, a całość wieńczy montaż galanterii.

Każdy przechowywany w Stacji Klasyki pojazd jest ubezpieczony na 100% wartości od pożaru, zalania, zdarzeń losowych, kradzieży etc.

Po zakończeniu prac auto przechodzi szereg czynności mających na celu wyeliminowanie usterek wieku dziecięcego, a na życzenie klienta może także zostać wykonana ekspertyza ClassicData potwierdzająca jakość i staranność wykonanych prac.