Buick Riviera GS

Rok produkcji:1967

Przebieg:13650 mil

Silnik:7000cm3 ; 360 KM

Cena:SPRZEDANY


Buick Riviera to luksusowy samochód osobowy, który był sprzedawany przez firmę Buick od 1963 do 1999 roku. Jako pierwsze wejście General Motors do segmentu luksusowych samochodów osobowych, Riviera została wysoko oceniona przez dziennikarzy motoryzacyjnych po swoim głośnym debiucie. Był to od podstaw projekt na nowej platformie GM E, debiutującej w roku modelowym 1963.

Oferowana przez Stację Klasyki Riviera to egzemplarz drugiej generacji modelu, która produkowana była w latach 1966-1970.  Nasz egzemplarz opuścił fabrykę w 1967 roku, z nowym świeżo wprowadzonym do oferty silnikiem V8 Wildcat 430-4.  Jest to limitowana wersja GS, która stanowiła zaledwie około 10% Rivier wyprodukowanych w 67 roku. Wersję tą charakteryzowały: wzmocnione zawieszenie, dyferencjał o przełożeniu 3:42:1, oraz występujący tylko w tym roku czerwony dolot wykonany z włókna szklanego potocznie nazywany „star wars”.  

Auto do Polski trafiło w 2011 roku, jest zarejestrowane jako zabytkowe. Samochód jest w dobrym stanie blacharsko lakierniczym, nie ma widocznych ognisk korozji ani ubytków w powłoce lakierniczej. Silnik oraz skrzynia biegów pracują bez zastrzeżeń, zainstalowany jest układ zapłonowy MSD. Uwagi i poświęcenia wymagają detale od strony optycznej, jak na przyklad winylowa okładzina dachu, lekko nadszarpnięta zębem czasu. Grafiki widoczne na tylnych błotnikach to naklejki, na życzenie kupującego możemy je usunąć tak by nie było po nich śladu. 

Czytaj więcej